Rozmiar: 36214 bajtów

   U schyłku XX wieku 2 listopada 1999 r. powstała pierwsza warszawska firma zajmująca się profesjonalnie usługą niszczenia dokumentów P.H.U. UTAL-MAK. Jesteśmy firmą w 100 % z polskim kapitałem działającą głównie na terenie powiatu mazowieckiego. W czasie swojej kilkuletniej działalności uczyliśmy się jak najlepiej wykorzystać nasze środki aby sprostać Państwa oczekiwaniom i potrzebom. Efektem tej pracy jest stale powiększające się grono, wielu zadowolonych klientów.

   W 2002 roku uzyskaliśmy pozwolenie Starosty Powiatu Warszawskiego na prowadzenie działalności zgodnie z ustawą z dnia 27 kwietnia 2001r. o odpadach ( Dz. U. Nr 62, poz. 628 ).


   Proces niszczenia odbywa się na terenie strzeżonym, w okratowanej i zabezpieczonej hali wyposażonej w system monitoringu. Pracujemy na niszczarkach firmy Schleicher & CO. GmbH International, wykorzystywanych m.in. przez struktury NATO. Ścinki powstałe w wyniku cięcia posiadają trzecią klasę tajności według normy DIN 32757 ,dotyczącej dokumentów tajnych i poufnych. Następnie są one przenoszone przez transporter taśmowy do komory zasypowej, gdzie ulegają powtórnemu wymieszaniu. W dalszej kolejności są belowane do postaci kostek o wadze około 400 kg . Taki proces podwyższa stopień bezpieczeństwa oraz gwarantuje nam praktycznie brak możliwości odtworzenia jakiegokolwiek dokumentu. Jesteśmy w stanie zniszczyć w ciągu jednej godziny około 1000 kg materiałów papierowych. Nieznacznie cały ten proces opóźnia wstępne przygotowanie materiału ( czyszczenie z koszulek, segregatorów i elementów plastykowych ), ale dzięki temu uzyskujemy czysty materiał do ponownego wykorzystania w przemyśle papierniczym. W ten sposób nasza firma, jak również Państwo (jako nasz klient), dbamy o środowisko naturalne.


Rozmiar: 2898 bajtów